Immu Stagalalle: ”Onnittelut voitosta, mutta ihan spedejätkähän se on”

 

Ice Cage 4 -ilta huipentui Mika ”Immu” Ilménin ja Joni ”Stagala” Takalan väliseen nyrkkeilyotteluun, jossa Takala tyrmäsi Immun kanveesiin.

Tämä tapahtui vain kymmenisen sekuntia siitä, kun kongi kumahti. Tällöin 24-vuotias ”Stagala” tyrmäsi 30 vuotta vanhemman Immun kanveesiin.

Immun poistuttua omaan tilaansa, tulivat pian ensihoitajat, jotka veivät Immun pyörätuolissa autoon. Se lähti jäähallilta ajamaan pillit päällä.

Immu kertoo julkaisemassaan päivityksessä sosiaalisessa mediassa tilanteestaan.

– Meitsi on ihan kunnossa ja kävin yöllä Meikussa yöllä kuvauttamassa päätä ja ei ole mitään verenvuotoja. Kaikki siltä osin ihan kunnossa.

– Mä olen tosi pettynyt itseeni ja varmasti moni seuraajani ovat pettyneitä, että miksei se hoitanut. Pahoitteluni siitä, että en siihen pystynyt. Mä olen siihen liian vanha ukko.

– Toivottavasti joku nuorempi, vetreämpi äijä hoitaa tän homman. Se on ihan fysiologinen fakta, että ei tämän ikäisenä reaktiot ja kaikki sellaiset eivät vaan ole sitä luokkaa, että pärjäisi nuoremmille kundeille.

Immu tuntuu olevan jo sanallisissa voimissaan.

– Ei nyt ruveta antamaan Stagalalle mitään respectii, että onnittelut voitosta, mutta ihan spedejätkähän se on.  Toivottavasti joku nuorempi ja vetreämpi uros sen asian hoitaa, koska mä en siihen pystynyt.

Kuuntele ja katso koko Immun video alla.

Teksti: jarikupiainen
Avainsanat: Immu, Stagala

Kommentit

Oma kommentti