Aleksi Valavuori – korkki kiinni 7 vuotta sitten!

Aleksi Valavuori laittoi korkin kiinni seitsemän vuotta sitten. Tuolloin hän oli menettänyt rahansa, oli työtön sekä edessä pitkä oikeusprosessi. Häntä hävetti.

Näin hän kertoo omakohtaisesta kokemuksestaan tulloisesta elämäntilanteestaan. Uusi alku viinattoman elämän myötä oli alkamassa.

– Tasan 7 vuotta sitten meni korkki kiinni ja kulissi nurin, Aleksi kirjoittaa päivityksessään Facebooksissa.

– Katkolle ja koko paska pöydälle. Selitykset oli selitelty, rahat oli menny, töitä ei ollu, edessä pitkä ja ihan itse tilattu oikeusprosessi. Edes korismatseissa en oikein kehdannu käydä ku hävetti niin vitusti, hän jatkaa.

Kulissit olivat siihen saakka olleet osa elämää. Niiden kaatuminen oli varmasti raskasta, mutta tuolloin oli vasta alkamassa uusi kausi elämässä.

– Raskainta ei ollu ton kulissin kaataminen vaan sen piilottelu.

– Kun löyty kivet lyödä koko paska pöydälle, se oli helpotus. Siitä lähti grindaus, toisteisuus, määrätietoinen duuni kohti uutta nousua.

Tuosta ajasta on mennyt seitsemän vuotta. Tuskin edes tarvitsisi kysyä, että kannattiko?

– Kiitos kaikille frendeille, jotka ootte jaksaneet uskoa ja luottaa. Vielä kun saisi velat kuitattua valtiolle, peilistä katsoisi takaisin 100% mies. Grindaus jatkuu kohti sitä. Kiitos Turun A-klinikka, saitte mut ladulle. Never give up.

Teksti: jarikupiainen
Avainsanat: Aleksi Valavuori

Kommentit

Oma kommentti