
Suomen Huutokauppakeisari -sarjasta tutut Aki ja Heli Palsanmäki ovat saaneet perheeseensä uuden karvaisen jäsenen, joka on valloittanut nopeasti sekä heidän omat sydämensä että seuraajien huomion sosiaalisessa mediassa. Palsanmäet kertoivat aiemmin haaveilleensa pitkään koirasta, ja lopulta perheeseen saapui terrierin ja kääpiöpinserin sekoitus, joka sai nimekseen Papu Palsanmäki.
Heli on jakanut sosiaalisessa mediassa kuvia ja videoita Papusta, joka on osoittautunut vilkkaaksi, uteliaaksi ja hyvin persoonalliseksi koiraksi. Tuore julkaisu sai paljon huomiota osakseen: kuvassa Papu pitää suussaan 50 euron seteliä ja näyttää siltä kuin hän ymmärtäisi rahan arvon – tai ainakin sen, että kyseessä on jotain erityistä.
Samassa kuvassa on myös Markku Saukko, joka tunnetaan Suomen huutokauppakeisari -ohjelman kinkkisiäkin rakennelmia ja pikkuesineitä nikkaroivana moniosaajana.
Uusi tähti
Seuraajat ovat kommentoineet kuvia ja videoita Papusta ja ihastelleet koiran suloisuutta todeten, että nyt on syntynyt selvä tähti. Papuhan sopii täydellisesti Palsanmäkien huutokauppamaailmaan, jossa raha ja arvoesineet ovat arkipäivää.
Papu Palsanmäki onkin jo muodostunut pieneksi ilmiöksi somessa. Palsanmäet ovat kertoneet, että koira on sopeutunut nopeasti uuteen kotiinsa ja tuo arkeen paljon iloa ja naurua.
Aki ja Heli Palsanmäki ovat suomalaisille tuttuja Suomen Huutokauppakeisari -ohjelmasta, jossa he kiertävät ympäri Suomea huutokauppojen maailmassa yhdessä pitkäaikaisen työtoverinsa Markku Saukon kanssa.
Nyt näyttää siltä, että Papu Palsanmäki on noussut perheen uudeksi tähdeksi – ja jos suussaan pidetty 50 euron seteli on jonkinlainen ennusmerkki, Papulla saattaa olla edessään valoisa tulevaisuus myös “bisnesmaailmassa”.
Jos alla olevat kuvat eivät näy, ne voit katsoa näistä linkeistä.
ja
Kommentit
Oma kommentti