Janne Grönroos: Lautapelihäviöt jäi ”ihon alle”

Petolliset-realitystäkin tuttu, Efter Nio -ohjelman juontaja Janne Grönroos on kokenut karvaimmat huijaukset lautapelien parissa.

”Yksi lemppareistani on Secret Hitler -strategiapeli. Kyseessä on vähän kuin petolliset, mutta lautapeliversiona. Kun sitä pelaa sukulaisten kanssa ja huomaa äidin, oman puolison ja siskon huijaavan, se aina yllättää. He ovat niin taitavia pelaajia”, Janne kehaisee.

Lautapelihäviöt omille sukulaisille menevät ihon alle.

”Se sattuu aina vähän enemmän kuin häviäisi vain jollekin kaverille. En ole tottunut siihen, että oma äiti tai puoliso huijaavat.”

Suuremmilta huijauksilta tv-kasvo on välttynyt.

”Teini-ikäisenä olin laittamassa sähköpostia jonnekin, minne ei olisi pitänyt. Mutta onneksi en ehtinyt painaa lähetä-nappia”, Janne veistelee.

Juttu on osa painetussa Hymy-lehdessä julkaistua artikkelia ”Julkkisten karut huijauskokemukset – silloin menin lankaan”.

The BOX Suomi -ohjelman pressitilaisuus, Janne Grönroos

Teksti: jarikupiainen
Avainsanat: huijaus, Janne Grönroos, peli

Kommentit

Oma kommentti