Palaute Jukka Haapalaiselle: ”Älä esiinny kiimassa”

Jukka Haapalainen on saanut palautetta esiintymisestään Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa.

Vaikka nyt kausi on ohi ja Jukka pääsee jälleen keskittymään mieliharrastuksensa, kokkaamisen pariin, on TTK-kausi vielä hyvin mielessä.

Hän on poikkeuksellisesti jakanut saamansa kirjeen.

Hyvälle tuulellehan se saa lukijatkin.

– Hyvää TTK kauden jälkeistä uutta päivää. Sain fanipostia. Sen verran lämmitti sydäntä että päätin ihan jakaa teidän kaikkien kanssa tämän ojennuskehoituksen.


– Kiimaisena ei kannata esiintyä televisiossa. Nyt se tiedetään. Sääli, että lähettäjä ei jakanut nimeään tai yhteystietojaan, että olisin voinut henkilökohtaisesti kiittää. Onneksi meillä on kympin mies Jorkka Puotinen! @jormauotinen , oletan, Jukka kirjoittaa Instagramissa.

Tällaisen palautekirjeen hän julkaisi:

”Kuules Haapalaisen poikka Jukka. Oletkos sinä kiimassa, kun nostelet jalkaa siinä tv-mainoksessa Helenan takana. Häpeä, olethan ukkomies ja Helena Ahti on rouvaihminen. Mitähän vaimosi ajattelee, kun ukko nostelee kiimassa jalkaa naimisissa olevan daamin takana. Mene nurkkaan häpeämään ja pidä piilossa kiimasi ainakin tv:ssä. Terveisin katsojat, koulutetut, hävettää. Korjaa hyvä poika tapasi.”

Kirje on osoitettu postissa näin:

Jukka Haapalainen, MTV3, Tanssii tähtien Kaa, Pasila, Hki.

”Jorkka on 10 pisteen mies Puotinen”

Teksti: jarikupiainen
Avainsanat: Jukka Haapalainen

Kommentit

Oma kommentti