
Shirly Karvinen on asunut noin kolme kuukautta omakotitalossa. Uuden kodin 33-vuotias hän osti maaliskuussa miesystävänsä muusikko Ahti Peltosen, 26, kanssa.
Asiasta kertoo Ilta-Sanomat.
– Ensimmäinen viikko oli vähän shokki, että herranjumala täällä on hiljaista. Sen jälkeen rakastuin nimenomaan siihen hiljaisuuteen. Joskus ehkä hiljaisuus oli se, mitä pelkäsin. Nyt yhtäkkiä olen huomannut, että tämä on sitä, mitä olen kaivannut kaikki nämä vuodet, Shirly kertoo IS:lle.
Lue myös: Shirly Karvinen sai auton – katso kuinka upea kesäpeli!
Ahti teki melkoisen yllätyksen, kun hän osti Karviselle kesäkuussa lahjaksi vaaleansinisen Volkswagen New Beetle -mallisen avoauton.
– En meinannut uskoa sitä todeksi, Shirly toteaa IS:lle.
– Se oli joskus Barbin auto ja minähän rakastin Barbia. Se on jäänyt vähän vitsiksi, että joku päivä olisi kiva saada se kesäautoksi. Joka kesä Googletan, että olisiko nyt tämä kesä, mutta en ole raaskinut.
Lähde: Ilta-Sanomat
Kommentit
Oma kommentti