Sara Siepiltä kuva pikkuisen Sisu-poikansa kanssa!

Sara Sieppi. Kuva: Kristiina Kurronen/Otavamedia

Sara Siepin kesä on kulunut vauva-arjen parissa. Hän julkaisi kuvan yhdessä Sisu-poikansa kanssa. Kuvassa Sara pitelee poikaa sylissään. Vasemmalla kädellä hän kannattelee lastaan ja oikeassa kädessä Saralla on lasillinen juotavaa. Pöydälle on katettu lautaselle iso sokerimunkki ja kuvassa näkyy myös vauvan maitopullo.

– Kesäseikkailuja lempparin kanssa, Sara kirjoittaa punaisen sydänemojin kera.

Hän on kertonut avoimesti vauva-arjesta.

– Ajattelin, että imetys olisi helppoa: vauva rinnalle ja siinä se. Some on täynnä seesteisiä imetyskuvia, mutta todellisuus oli jotain aivan muuta. Imetys on vaatinut opettelua, kärsivällisyyttä ja välillä myös paljon kyyneliä, Sara kirjoitti aiemmin Instagramissa julkaisemiensa kuvien yhteydessä.

Vauvan syntymästä Sara kertoi julkisuuteen vasta jonkin aikaa lapsen syntymän jälkeen, maaliskuun loppupuolella.

– Tänään olisi ollut sun laskettu aika, mutta me ollaan saatu nauttia sun seurasta jo pidempään. Kiitos, että teit meistä perheen, Sara kertoi julkaisussaan.

Hän kertoo ajatelleensa, että kuukausi kotona ja tekisi sen ajan vähemmän töitä. Pian Sara kuitenkin havaitsi, että tuo aika kului nopeasti. Nyt hän kertoo opettelevansa äitiyden ja yrittäjyyden arkeaa. 

Jos kuva ei näy, katso tästä.

Teksti: jarikupiainen
Avainsanat: Sara Sieppi

Kommentit

Oma kommentti