10-kertainen annos Viagraa, tämän yliannos voi aiheuttaa – järkyttävä kuvalinkki

Hyvinvointisivusto kertoo miehestä, joka päätti nauttia kymmenkertaisen annoksen sildenafiilia, tutummin Viagraa, joka on erektiohäiriöiden hoitoon tarkoitettu lääke.

Hän sai näköongelmia, kuten hämäräsokeutta ja valonarkuutta, eikä ole tietoa jäivätkö ongelmat pysyviksi, sillä hän ei palannut samaan hoitopaikkaan kontrollikäynnillä. Lääkäreiden mukaan miehellä oli verkkokalvojen solujen häiriötila, joka on voinut aiheutua silmien verisuonten liiallisesta laajentumisesta.

Jokin aika sitten brittimies otti 35-kertaisen annoksen Viagraa ja se aiheutti kivuliaan kestoseisokin, jota kutsutaan priapismiksi. Se tuhoaa siittimen pahimmillaan jo muutamassa tunnissa. Voit katsoa järkyttävän kuvalinkin alta.

TÄMÄ KUVALINKKI EI OLE HERKILLE!

Teksti: Hymyn toimitus
Avainsanat: Viagra, erektio, priapismi

Kommentit

Oma kommentti