Hymy-lehden ensinnä paljastama Ilkka Kanervan ja Johanna Tukiaisen välinen tekstiviestiskandaali on kirvoittanut muissakin medioissa tuhansia palstamillimetrejä, joista osasta Tukiainen haluaa sanoutua tiukasti irti.
Hymyn toimituksessa keskiviikkona vieraillut, Dubaissa pahoin auringossa itsensä polttanut kohukaunotar ei ole mielissään siitä, että Kullervo Koivisto -niminen valokuvaaja rahastaa hänen nimellään. Kysymys on Uivelot-pornoelokuvasta.
Julkisuuteen on päätynyt leffan traileri, jossa yhtenä sepitteellisenä hahmona nähdään Johanna Tukiainen.
-Nyt minun kauhistellaan esiintyvän pornoleffassa. Ok, se on ehkä aikuisviihdefilmi, mutta korostan, etten TODELLAKAAN tee siinä leffassa yhtään mitään pornoon viittaavaakaan. Minulla on koko ajan asu päällä, ehkä rinta vähän vilahtaa, mutta en esiinny missään aktikohtauksessa.
-Minut ja sisareni pyydettiin leffaan mukaan. Kun korvaus oli hyvä, päätimme, että miksikäs ei. Mutta emme koskaan tekisi mitään akti- tai pornokuvauksia. Tällaiset väitteet julkisuudessa ovat järkyttäneet minua kovasti, Johanna Tukiainen harmittelee.
Julkisuudessa on myös väitetty Tukiaisen tuleen miehensä jättämäksi.
-Ehkä tässä on tehty pikaistuksissa kaikenlaisia ratkaisuja, mutta sanotaan näin, että ei tämä välttämättä mitään lopullista ole, Johanna Tukiainen korjaa Hymy-lehdelle.
-Nyt pidetään hengähdystaukoa.
Hymy-lehti harkitsee kohutekstiviestien julkaisemista 4. huhtikuuta ilmestyvässä numerossaan. Silloin selviäisi, olivatko viestit Kanervan väitteen mukaan vastauksia Tukiaisen avunpyyntöihin vai aivan jotain muuta.
Ilkka Kanervan puolustuspuhe: taas sepittelyä!
Elisalle:
Jäähän puhelimeen tietty määrä viestejä ”jemmaan” ellei niitä sieltä poisteta.
Gsm-puhelinhan tuolla näkyy olevan ja numerokin kotisivulla tyrkyllä.
Miksi eivät kelpaisi todisteeksi? Tuleehan siihen lähettäjän numerokin näkyviin siis mistä numerosta on lähetetty,tahdot tai et, valtaosista Gsm-puhelimia.Joku malli kai jo olemassa,mistä numero ei mukana lähde.
En minäkään uskoisi puhelimen laskurin lukemaan,koska se on voitu nollata jossain välissä, niin lukema ei välttämättä ole todellinen.
Loppujen lopuksi eiköhän se ollut Johanna Tukiainen,joka pilasi Kanervan uran alkamalla vouhottamaan saamistaan tekstareista toimittajalle.
Tottakai siihen lehtimies tarttuu, sehän on selvä juttu.
No ei se tukiainen kullä mikään ruma ole ,mulle kelpais , saati sitten jos olisin 60 v
On vähän eroa jos tavallinen mies kirjoittaa muutama sata tekstaria ja jos ulkoministeri sitä tekee. Hänestä pitäisi odottaa enemmän, nainen taas on ihan tavallinen kansalainen. Enemmän voi vaatia ja pitäisi vaatia ministereiltä ja minua kummastuttaa Iken säälittelyä ja Johannan haukkumista. Jos joku on tehnyt virheen niin meidän ulkoministeri. Tavalliset kansalaiset on tosiaan eri asia ja eri asemassa. Vihdoinkin teki Katainen oikea päätös ulkoministeriasiassa!
Miten nuo teksti viestit ovat säilössä?
Mikä ihmeen puhelin Uivelolla on?
Miten en kelpaavat todisteeksi?
Elisan ylimääräisissä laskuissa ei kelvanut puheluajan todistamiseen puhelimen puheajan laskurin laskema aika.
Jota en edes osaa poistaa…
Se uskotaan mikä halutaan.
Kukahan tietäis missä voisi nähdä sen Johannan kertoman seksistisen leffan, jossa vähän niinkuin niinkuin Helga-neidillä ” voi nähdä kuinka pohje
siellä vilahtaa”? Tai tässä tapauksessa rinta!
No tästä asiasta sanottuna Johanna rahastaa ja Ilkka-parka saa maksaa!
Jos Johanna tarvitsee apua, osoite on aivan muu kuin julkisuus.Olisi riittänyt puhelinnumeron vaihto.. Erotiikka-ammattilaisenkin työssä on varjopuolensa. Lopettakaa ministerin kiusaaminen!!
Laillisen hallinnon edustajan kiusaaminen on kapinaa valtiota vastaan.
Johannasta ehkä saa oikessa valossa ja oikealla tavalla meikattuna ja erittäin paljolla kuvankäsittelytekniikalla ehkä jonkin sortin erotiikkamallin. Muissa tapauksissa erotiikkaakaan ei löydy vaikka paljasta pintaa näkyy. Minä yritin sanoa kauniisti….
Kyllä mielestäni sellainen nainen on pornotähti,joka esiintyy pornoelokuvassa,joksi Uivelokin lasketaan.
Suomi24:n keskustelupalstalla on julkaistu Hustlerin traileri ko.elokuvasta ja kyllä se on silkkoa pornoa ja siellä Jossua tuupataan,niin että turha on valittaa saamastaan tittelistä.
niin muuten se johohan siskko on paljon söpömppi ko johona
on se koko homma höpöä suomessa se hän on oma asia mitä kirjoitta
Jos neiti Tukiainen ei ole pornotähi niin, miksi hän sitten esiintyy alastonkuvissa ja erityisen vähissä vaatteisena hyvinkin tyrkyn näköisin ilmein?
Aika outo juttu jos on Ike 200 viestiä laittanut eikä mitään vastakaikua? Ihailtavaa sinnikkyytä…No, saahan siinä fiksu vaaleaverikkö hitusen kunnioitettavaa julkisuutta. Helpottaa seuraavia ihmissuhdekiemuroita kummasti. Autona tämä neiti olisi varmaan samanikäinen savuttava MB..
Kyllä yksi kansanedustaja (entinen ministeri) Tanja Vienonen-Karpela-Saarela-Vienonen + muut ne kymmenet ukko ”vierailijat) on ehkä höyrähtänyt omiin juttuihinsa Ollin kanssa. Tuo itse itseään esille, ja sitte n itkee kun on niin kauhean väsynyt julkisuuteen????
Voi voi, on erittain saalittavaa etta tammoisesta tekstari ”skandaalista” Kanerva saattaa menettaa tyopaikkansa. Maailmassa on ehka VAHAN tarkeampia asioita mista pitaisi uutisoida. Ja keta naita saalittavia WANNA BE turha julkkis bimboja edes kiinnostaa. Ilkka Kanerva kylla teki virheen kun tuollaiselle hutsakkeelle alkoi tekstailla, mutta LET IT GO ihmiset ja antakaa hanen (Iken) jatkaa tarkeaa tyotaan.
Voi Johanna, sinäkö siellä? Tukholmasta käsinkö kirjoittelet? Älä viitsi. Olet nolannut itsesi tässä oikeusjutussa ihan totaalisesti – ja Iken kanssa. Varmaan tarkoitit hyvää, mutta nyt jos koskaan Ike joutuu eroamaan, kun sotkit hänet tähän sanomalla Hesarissa mitä sanoitkin. Eli annoit hölmöllä kommentillasi ymmärtää,e ttä vaatimuksesi oikeudessa olisi ollut myös Iken siunaama.
Mistä näitä akkoja oikein sikiää? Tää menee ihan samaan kategoriaan jonkun Ruususen, Fingerroosin yms kanssa.
Julkisuudenhimoisia, katkeria ja kaikkensa tekeviä että edes jonkinlaisen kuvan saa lehden kanteen. Sääliksi käy näiden lähipiiriä..
Tällä tavalla julkisuutta hakevalle ihmisille kaikki silmille saatu loka on ansaittua. Miettikää nyt puolustelijat mitä puolustatte. ”Minä olen se kelle Kanerva lähetteli viestejä. Make me famous!”. Ja mitä se blondi nyt yhtäkkiä käy itkemään ettei viestejä saakkaan julkaista. Itehän sä ne sinne annoit!
No mutta onhan täysin selvä ja jokaisen selvästi käsitettävä ero sillä, lähettääkö Kanerva viestejä kauniille, koulutetulle, tyylikkäälle, fiksulle, sivistyneelle naiselle – vai lähettääkö hän niitä Johanna Tukiaiselle. Ainakin minun, ja suurin osa on varmasti samaa mieltä, mielestäni edellinen vaihtoehto, vaikka ei sekään mikään kauhean kiva ole, osoittaisi edes jotain tyyliä ja harkintakykyä, kun taas jälkimmäinen vaihtoehto on pelkästään köyhää, halpaa, naurettavaa ja ÄÄRIMMÄISEN noloa. Koko Kanerva on tässä saanut niin säälittävän luuserin maineen, että ei sitä enää mikään pelasta. Että TUOLLAISELLE! *ugh*
Olen Isabellan kanssa samoilla linjoilla täysin. Kyllä on Johanna saanut lokaa oikein roppakaupalla silmille. Halutaan vain halventtaa, ikäänkuin olisi hunompi arvoinen ihminen kuin muut. Kai on tarkoitus tehdä myös likainen vaikutus Ikeen, että ´tällaiseen sortuu..`
– kuulkas nyt hyvät hyssykät, on kysymys aivan tavallisista suomalaisista ihmisistä, joilla kummallakin on siis samanlainen ihmisyyden arvo kuin tasan muillakin.
– nyt olis järkevää, että kirjesalaisuuden nimissä juttua ei missääntapauksessa enää jatkettaisi eli viestejä EI JULKAISTA HYMYSSÄ !!, kai kirjesalaisuuden puitteissa molemmilla on oikeutensa tähän, jos niin kerran tahtovat ( ainakin luulisi, ettei kumpikaan halua, että viestit julkaistaan )
PS. maalais- järjen käyttö on sallittua
Hyvä ettei esiinnytkään!!! Kuka haluais tollasen solariumivetyblondin nähdä alasti? Sano ettei halunnu julkisuutta Kanerva kohulla mutta nyt on ollu lööpeissä joka päivä, hyvä ettei ole itteään Aku Ankkaankin tökänny. Säälittävää
Ethän sinä olekaan pornotähti, muutoinhan olisit kaunis ja rikas, viimeeksihän tapasin sinut iltatyttökuvauksissa iltalehteä varten katamaraanilla hesassaxDDD
Yksinkertaisesti sanoen tämän ymmärtää blondikin: häviä jo omiin tanssiryhmniisi!!
Sensuuri iskee kun hieman arvostelee näitä bimboja ja siitä, että ei kannata ostaa näitä turhuusjulkaisuja joissa näistä turhuuksista kirjoitetaan. Paskajournalismin kulta-aikaa. Monta minuuttia/tuntia menee tämän viestiin poistoon?
Sensuuri iskee kun hieman arvostelee näitä bimboja ja siitä, että ei kannata ostaa näitä turhuusjulkaisuja joissa näistä turhuuksista kirjoitetaan. Paskajournalismin kulta-aikaa. Monta minuuttia/tuntia menee tämän viestiin poistoon?
Netissä pyörivän Uivelot trailerin esiintuominen ei varmasti tunnu myöskään mukavalta Johannan kannalta – mitä mieltä muuten itse mainospätkästä?
Pahan heitit Isabella. Jos mulle pukkais noita viestejä tuohon tahtiin, kyllä sen jonnekin kertoisi. Onhan tuo nyt sen verran outoa käytöstä ja vielä ministeriltä.
Ei varmaan tiennyt Johanna, millainen mediamylly tästä syntyi. Jos hän on ollut vain vastaanottava osapuoli, on ryöpytys ollut todella epäoikeudenmukaista.
Ennenkuin moralisoit, mieti, mitä itse tekisit, jos kännykässä piippaa koko ajan ulkoministeri???