Pirita Niemenmaa erosi!

Pirita Niemenmaa erosi avopuolisostaan Mika Poikolasta.

He asuivat Seinäjoella ja kihlaus on purettu noin kuukausi sitten. Aikansa sulateltuaan asiaa, päättivät he kertoa erostaan julkisuudessa.

Pirita Niemenmaa on laulaja, joka kruunattiin tangokuningattareksi Seinäjoen Tangomarkkinoilla vuonna 2019. Hän on esiintynyt vuodesta 2004 lähtien ja on käynyt Ikaalisten artistivalmennuksen vuonna 2006.

Pariskunta on osallistunut myös Temptation Island Suomi -ohjelmaan.

Näin Pirita ja Mika kirjoittavat erostaan sosiaalisessa mediassa:

”Jos rakkaudesta ei pidä huolta se kuihtuu.
Ehkä oikea rakkaus ei lopu koskaan, se voi muuttaa muotoaan. Ja me ollaan ne tyypit joille kävi niin..
Me unohdettiin itsemme, unohdettiin toisemme.
Olen kuullut myös sanonnan, että sekin on rakkautta, että pystyy luovuttamaan.
Meillä oli hyvät vuodet ja paljon yhteisiä juttuja, reissuja ja hienoja kokemuksia.
Välillä pitää vain pysähtyä ajattelemaan toista ja varsinkin itseään. Itsekkyys on tietyllä tavalla tervettä rakkautta.
Olet ollut mulle suuri tuki, kannustaja, ja olet aina uskonut muhun. Olet herkkä, kiltti ja teet aina kaiken toisen eteen ja paljon enemmänkin. Spontaani ja innokas tyyppi. Olen kiitollinen kaikista näistä vuosista. Mikään ei tule TOIVOTTAVASTI muuttumaan ja edelleen me yhdessä kuljetaan ja reissataan. Mutta uusin silmin matkaa kuljetaan! Olimme ystäviä ennen, olemme ystäviä nyt ja toivon, että pysymmekin ystävinä ❤️
Ps. Meidän päätös on jo kuukauden vanha ja olemme halunneet keskenämme tätä itse sulatella. Ja valitettavasti luulen, että monelle tämä tulee suurena yllätyksenä.
Ystäville haluan sanoa sen, että minkään ei tarvitse muuttua. ❤️
Toivomme rauhaa, rakkautta ja ilman mitään draamaa, kun sitä ei tähän liity. 🙏
Pirita&Mika”

Teksti: jarikupiainen
Avainsanat: ero, Pirita Niemenmaa

Kommentit

Oma kommentti