Vankilakierteestä pelastunut tenavatähti: ”En hylkää linnakamuja!”

Leif LindgrenTenavatähtenä 90-luvulla hurmannut Leif Lindgren joutui vuosien linnakierteeseen ja eli päihdehuuruista elämää. Nyt hän on antanut elämänsä Jeesukselle.

Mies kertoo uudesta elämästään tuoreessa Hymyssä. Hän kertoo, että uskoon tulon myötä kaveripiiri on luonnollisesti vaihtunut.

-Pyrin silti soittamaan joskus näille kavereille, ja toivon voivani olla esimerkkinä heille pelastuksesta. Että on korkeampi voima, joka voi vapauttaa kaikista päihteistä, Leif tietää.

-Vanha kaveripiirini kunnioittaa päätöstäni ja he pitävät sitä hienoja juttuna. He suhtautuvat siihen niin, että onpa hienoa että edes joku on päässyt pois.

Lue loput Hymy-lehdestä.

Teksti:Hymy.fi
Avainsanat: Leig Lindgren

Kommentit

nyt loppuu se leiffin haukkuminen, tummat saapuvat taivaaseen..

Mersun voi silti parkkeerata invapaikalle, onhan jeesus pelastanut. Kaksinaamaista näiden touhut, kaikki sen tietää, kukaan ei uskalla puhua.

noniin, enään 12999 ”pelastumatonta” mustalaista suomessa, suurinosa itäkeskuksessa

Minäpä olen nähnyt ihan oikeissa töissä, ovat jopa olleet vielä pirun hyviäkin!

Joo eipä lefaa oikean työn tekeminen varmaan houkutellu, ei varmaan vieläkään. manne mikä manne. ainuttakaan nähny vielä oikeissa töissä koko elämäni aikana.

Leif on vielä nuori (eläkeläinen), ehtii vielä tuomiolle jos toisellekin ennen sitä viimeistä.

jep Jeesushan se pelastaa… on se kummasti sama laulu aina näillä sankareilla

Oma kommentti