Henry Aflecht hakee kokkia töihin: ”Enkä ota edes sitä riskiä, että joku tuuppaa mua kakkoseen…”

Henry Aflecht hakee kokkia työnhakuilmoituksella, joka ei ole ihan tavallinen.

Hän hakee ensi talveksi kokkia Espanjassa sijaitsevaan kotiinsa. Eihän siinä mitään erikoista, mutta itse ilmoitus on vähintäänkin persoonallinen.

Supliikkimies ja hyvä esiintyjä ei ole tyytynyt vain muutaman rivin lauseeseen, jossa ”etsitään kokkia”, vaan hän on julkaissut Instagramissa videon.

Aflecht hakee henkilöä, joka tulee osata valmistaa terveellistä ruokaa ja liikkua säännöllisesti. Myös kokin fyysisen kunnon täytyy näkyä ulospäin.

Aflecht toteaa, että ei itse osaa kokata. Hän etsii henkilöä, jolle tarjoaa majoituksen huvilallaan ja palkkio kattaa yhteiset aterioiden ruokakulut.

– Tää ei oo mikään jyystödiili, eli pesää ei tarvitse antaa.

Erikoiseen ilmoitukseen sisältyy rajoituksia.

– Tähän sopii joko pariskunta tai nainen. Yksittäisiä miehiä en ota. Viimeksi sain varmaan 60 viestiä homoilta. En kykene asumaan homon kanssa saman katon alla valitettavasti, sori siitä, Aflecht toteaa.

– Enkä ota edes sitä riskiä, että joku tuuppaa mua kakkoseen yhtäkkiä keskellä päivää. Se on karu homma, hän jatkaa.

Katso myös tästä.

Teksti: jarikupiainen
Avainsanat: Henry

Kommentit

Oma kommentti