
Helena Ahti-Hallberg on touhukas nainen. Niinkin touhukas, että hän ei kertomansa mukaan ole vieläkään oppinut kuuntelemaan kehoaan.
Siitä tuli muistutus nyt.
– On se kummallista että tähän ikään mennessä ei ole oppinut kuuntelemaan kehoaan… tai edes menemään lääkärille ajoissa, Helena toteaa päivityksessään Instagramissa.
– Sen verran olen nyt oppinut, että lattioiden liika luuttuaminen on pahasta, remontointi ja raskaiden tavaroiden kantaminen kannattaa jättää miehille ja joskus on fiksuinta antaa periksi.
– Tilanne on nyt se, että mun vasen käsi on lääkärin käskystä pikku lomalla. Jo kolme kuukautta jatkunut kipu kädessä pitää nyt saada aisoihin. Nyt ei hetkeen ommella, ei haravoida, ei siivota eikä ainakaan remontoida.
Onneksi kuitenkin hänet nähdään Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa. Mitä se olisikaan ilman Helenan viehätysvoimaa ja asiantuntevia lausuntoja?
– Onneksi tanssia voi opettaa rannetuen kanssa ilman mitään ongelmia ja TTK tuomarointiin tarvitaan vaan tarkasti arvioivaa katsetta ja kykyä pukea liike sanoiksi.
– Nyt siis ei enää voi ahkeroida yötä päivää vaikka mä niin tykkäisin. Rakas aviomies on kovin tyytyväinen kun mulla on ollut tämän syksyn vähän hitaampi tahti. Kai se vaan on hyväksyttävä että kun ikää tulee lisää niin kehokin tarvii leppoisampaa elämää.
Katso myös tästä.
Kommentit
Oma kommentti